foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Drogi Internauto! Jeśli znalazłeś się na tej stronie znaczy to, że interesują Cię sprawy naszej małej społeczności lokalnej. Zapraszam Cię do aktywnego włączenia się w rozwój zarówno tej strony jak i naszej gminy. Jeśli masz sprawy, o których chcesz porozmawiać zapraszam do kontaktu.

Terminarz

Wybierz radnego, którego polecasz!

Poznaj członków Rady Miejskiej w Leśnicy

psiekupy

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 27 lutego, radny z Leśnicy Piotr Garbacz poruszył problem braku odpowiedzialności właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach.

- Obowiązuje nas wszystkich regulamin utrzymania czystości, zatwierdziliśmy także program związany ze zwierzętami bezdomnymi - przypominał radny. - Mieszkańcy pytają, czy były już jakieś interwencje w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu. Chodzi konkretnie o psie kupy. Kto może nałożyć za to karę?

- Organami uprawnionymi do nakładania kar na osoby, które nie dostosują się do obowiązku utrzymania czystości, są policja oraz straż miejska - wyjaśnia burmistrz. - Rozmieściliśmy tabliczki oraz informowaliśmy o tym w gazetce, a także poprosimy policję, by w okresie wiosennym dokładniej przyjrzała się posiadaczom psów. Jeśli ktoś taką sytuację widzi, powinien zgłosić to na policję.

- Nie chciałbym, żeby powstały jakieś spory pomiędzy mieszkańcami - mówi radny Garbacz. - Może wyjściem byłoby objęcie monitoringiem Leśnicy i wtedy byłby dowód rzeczowy w postaci nagrania. Burmistrz mówił, że monitorowane są pewne rejony. Sukcesywnie tę sieć monitoringu można poszerzać.

- Myślę, że nie ma sensu monitorowania całej gminy, a jedynie pewnych newralgicznych miejsc - odpowiada burmistrz. - Można podejść do takiej osoby, która nie sprząta po psie, i zwrócić jej uwagę.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 246

Wczoraj 285

Tydzień temu 531

Miesiąc temu 5128

Razem 51609

W tej chwili jest 12 gości i brak zalogowanych użytkowników na stronie

Logowanie